Oaudius (Neron Germanicus) kimdir? Hayatı hakkında bilgi

kihaes 06/22/2015 0

Oaudius (Neron Germanicus) kimdir? Hayatı hakkında bilgi: Roma İmparatoru (MS 41-54) Claudius, zalim Caligula’nın amcasıydı. Sa­kat dünyaya gelmişti. Belki de bu sayede acı­masız yeğeninin şakalarından ve öfkelerinden canını kurtarabildi. Onun ölümünden sonra da imparator ilan edildi. İlk işi, Britanya’nın istilası oldu. Bilgin ve imarcı biriydi. Yaptırdığı su kemerleri hâlâ ayaktadır. Fakat eşleri yönünden hiç talihli çıkmadı. Kendisini aldatan Messina, birçok senatörün metresiydi. Yeğeni olan üçüncü eşi Agrippina da, 54 yılında imparatoru zehirledi.

Oaudius

Oaudius kimdir? Hayatı ve eserleri hakkındaki yazımızın sonuna gelmişken bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Öncelikle kaynağımız altta, yazının sonunda da belirttiğimiz gibi Tarihi yaratan 1000 büyük adam eseri’dir. Daha detaylı bilgi edinmek isteyen ziyaretçilerin araştırmalarına devam etmesini öneririz. Herhangi bir şekilde Oaudius  hayatı hakkında bilgi edinen ziyaretçilerimiz bize bu bilgileri kaynaklarıyla birlikte ulaştırırlarsa yayınlamaktan mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

Site yönetimi olarak mümkün olduğunca internet ortamında bulunmayan bilgileri çeşitli kitap, dergi vb. yayınlardan alarak sitemize aktarmaktayız. Dolayısıyla pek çok kaynaktan alınmış bilgileri burada ziyaretçilerimizin bilgisine sunmaktayız. Sizlerin de her türlü öneri ve eleştirilerine açık bir şekilde yayınlarımıza devam ediyoruz. Sitemize katkı sunmanız durumunda kaynağı belirtilmiş her türlü bilgiyi burada yayınlamaktan mutluluk duyarız.

Kaynak: Tarihi yaratan 1000 büyük adam, Milliyet

Yorumlar kapalı.